آیا یوگا برای لاغری ورزش موثری است؟

امروزه تقریبا همه ما به قدرت یوگا اشراف داریم. یوگا یکی از ورزش‌های جذاب نسل مدرن شناخته شده است. بیشتر افراد یوگا را راهی برای زندگی یافته‌اند. بسیاری از یوگی‌ها و یوگینی‌ها بر این باورند که این ورزش راهی آسان برای دستیابی به تناسب اندام می‌باشد. و تقریبا تمام کسانی که به توانایی بالا رسیدند، نتایج مثبت آن را مشاهده کرده‌اند. اگر به دنبال راهی برای کاهش وزن هستید، تکنیک‌های یوگا برای لاغری می‌تواند به شما کمک کند.

هیچ جادویی درباره یوگا برای لاغری وجود ندارد و درک این مسئله تقریبا ساده است. یوگا علاوه بر کاهش وزن به افزایش انعطاف پذیری و استقامت بدن شما کمک می‌کند. در کنار این موضوعات، یوگا راهی برای تمرکز ذهنی بیشتر تلقی می‌گردد. قطعا با در پیش گرفتن تکنیک‌های یوگا قادر خواهید بود تا از میزان استرس و اضطرابتان بکاهید و بیشتر رو به آرامش پیشروی کنید. بسیاری از یوگی‌ها و یوگینی‌ها معتقدند یوگا باعث تقویت عضلات شده و به سیر لاغری کمک می‌کند. منتها اگر برای لاغری به سراغ یوگا می‌روید، باید بدانید کدام یک از تکنیک‌های آن را انجام بدهید.

ما در این مقاله به برخی تکنیک‌های موثر یوگا برای لاغری اشاره خواهیم کرد. انجام 4 تکنیک فوق در یک چالش 10 روزه چربی‌های شکم شما را از بین می‌برد.

بیشتر بخوانید : چگونهبه قواعد تناسب اندام در مسافرت پایبند بمانیم؟

4 تکنیک موثر یوگا برای لاغری شکم

در یک چالش 10 روزه با انجام 4 تکنیک ذیل شکمتان را تخت کنید:

1- سلام خورشید

یوگا برای لاغری شکم

واقعیت این است که هیچ مربی یوگا، یوگی و یوگینی-ای هرگز نمی‌گوید شما با انجام تکنیک "سلام خورشید" لاغر خواهید شد. حتی اگر تکنیک سلام خورشید را به تنهایی در 10 روز انجام بدهید، مسیر یوگا برای لاغری چندان پاسخگوی نیازتان نخواهد بود. با این حال، سلام بر خورشید یک تکنیک فوق‌العاده موثر شناخته شده است که به عنوان تمرین گرم کردن کل بدن انجام می‌پذیرد.

سلام خورشید تمام عضلاتتان را باز می‌کند و بدنتان را برای سایر تکنیک‌های یوگا برای لاغری آماده خواهد کرد. بنابراین این حرکت یک حرکت مکمل شناخته شده است. ابتدای یوگا را با چند سلام آغاز کنید. سپس مراتب آن را به 2 تا 3 بار افزایش دهید و به تدریج و هرروز تعداد دفعات تکرار را بیشتر کنید.

2. جنجگو

 یوگا تنکیک خورشید

حرکت جنجگو یکی از حرکات موثر یوگا برای لاغری شناخته شده است. این یوگا آسانا پاها، باسن، شانه‌ها، بازوها، سینه، شکم و کمر را به کار می‌گیرد. برای انجام این حرکت، پای راستتان را بین دستانتان قرار بدهید و فرم حرکت لانژ دونده را اجرا کنید.
ران راستتان را به جلو هدایت کنید و پاشنه پای چپتان را رو به بیرون بچرخانید. سپس دستانتان را رو به بالا بکشانید و آن‌ها را به همدیگر برسانید تا عضلات شکمتان

درگیر شود. این حرکت را تنها تا 5 بار تنفس نگه دارید و سپس دستانتان را به آرامی پایین بیاورید.
حداقل 5 بار این حرکت را انجام بدهید.

3. سوپرمن

 یوگا تنکیک سوپرمن

حرکت سوپرمن یوگا بسیار ساده و در عین حال موثر می‌باشد. این حرکت یوگا برای لاغری یکی از حرکات مناسب بوده که تقریبا تمام عضلات بدنتان را درگیر می‌کند. برای انجام این حرکت یوگا آسانا دمر دراز بکشید. پاهایتان را کنار هم قرار بدهید و پیشانی‌تان را رو به مت قرار بدهید. دست‌هایتان را به موازات پاهایتان بگذارید و سپس آن‌ها را با هم و همزمان بالا بیاورید.

این حرکت باید دست‌ها و پاهایتان را با فاصله از زمین نگه دارد و سپس پایین بیاورد. این حرکت تکرار شده و وزن کلی بدنتان باید بر روی هسته اصلی متمرکز باشد.

این حرکت را حداقل تا 5 بار تنفس انجام بدهید و حداقل 5 بار نیز تکرار کنید.

بیشتر بخوانید: کاهش وزن بدون تمرین امکان پذیر است؟

4. پاپیون

 یوگا تنکیک پاپیون

این حرکت همانند حرکت سوپرمن تمام عضلات بازوها، پاها، شانه‌ها، کمر، باسن و شکمتان را درگیر می‌کند. برای این حرکت یوگا آسانا باید سرتان پایین و پیشانی‌تان بر روی مت باشد. پاهایتان را روی زمین و کنار هم قرار بدهید. سپس سرتان را بالا بیاورید و پاهایتان را تا جایی که ممکن است به باسنتان نزدیک کنید.

سپس تلاش کنید تا با دو دست قوزک پاهایتان را بگیرید. زانوهایتان را به موازات باسنتان جدا کنید و سپس ران‌هایتان را بکشید و در حالی که پاهایتان را گرفته‌اید، نفس عمیق بکشید.

حداقل با 5 بار تنفس این کار را انجام بدهید و آن را 5 بار تکرار کنید.

نوشته شده توسط مهگل مرتضوی
تیم نویسندگان سلام فیت با بهره گیری از منابع معتبر و علمی مقالاتی را به کاربران خود ارائه میدهد در راستای بالا بردن سطح سلامتی جامعه
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد