شرور چه کسی است؟درباره اختلال سلوک که بسیار میان کودکان و نوجوانان شایع است چه می دانید؟

به نوعی رفتار ضد اجتماعی که معمولا کودکان و نوجوانان دچار آن می شوند را اختلال سلوک می گویند و این گونه افراد سعی می کنند قوانین اجتماع را دور بزنند و هیچ علاقه ای به همدلی با دیگر افراد نداشته باشند

متاسفانه تعداد افرادی که دچار اختلال سلوک می شوند روز به روز رو به افزایش می رود.

حتی برخی اوقات ممکن است امنیت خود و یا دیگران را به هم بزنند و البته این مشکل نیز در بزرگسالان به راحتی قابل تشخیص است و در نوجوانان معمولا در 16 سالگی بروز داده می شود.

این اختلال همانگونه که ذکر شد معمولا ضد اجتماعی رفتار می کند و شخص علاقه بسیار زیادی دارد تا قوانین را دور بزند و یا اینکه اقدام به خشونت کند و عواقب های پس از آن را تجربه کند.

اگر یک فرد کودک اقدام به آزار و اذیت پدر و مادر می کند،یک فرد بزرگسال زمانی که دچار اختلال سلوک شده باشد،اقدام به راه اندازی خشونت فیزیکی با دیگر افراد جامعه می کند.

افراد زمانی که کودک هستند نمی توانند به درستی رفتارهای خود را مدیریت کنند و از این جهت سعی می کنند که با دیگر افراد ارتباط برقرار کنند و تحت تاثیر رفتار آنان قرار بگیرند.

باید دقت کنید که اگر فرزند شما نتواند رفتار درستی را از خود نشان دهد و نسبت به دیگر احساسات بی تفاوت باشد و برایش مهم نباشد که برای دیگران مشکلی پیش آمده،می توانید احتمال این را بدهید فرزند شما دچار اختلال سلوک شده است و هر چه زودتر باید مراحل درمان آن شروع شود تا در آینده تاثیرات بیشتر از این بر روی فرزندتان اثر نگذارد.

دعواهای کودکی خطرناک

بیشتر بخوانید: نکاتی که باید در رابطه با اختلالات روانی بدانید!

ترک شرارت و یا درمان اختلال سلوک چگونه صورت می گیرد؟

به هنگامی که یک کودک و یا نوجوان دچار مشکل می شود،می تواند از دوستان صمیمی و خوبی که دارد کمک بخواهد و با آن ها بیشتر از قبل بگردد تا رفتارش تصحیح شود.

همچنین،برای درمان اختلال سلوک،مدرسه و موسسات نباید فراموش شود،شما می توانید به مدیر مدرسه پیشنهاد تشکیل یک تیم در جهت حمایت از اختلال سلوک تشکیل دهید و به دیگر دانش آموزان و فرزند خود کمک کنید تا بهبود یابند.

دقت کنید که اگر به طور مرتب در خانه دعوا دارید و یا بحث و جدل همیشه سر سفره است،بهتر است برای بهبود فرزندتان آن را کنار بگذارید و دیگر بر روی اعصاب یک دیگر راه نروید و زندگی خوب را تجربه کنید تا فرزندانتان و همچنین همسرتان دچار اختلال سلوک نشوند.

بسیار کم پیش می آید که به خاطر این مسئله شخصی دارو استفاده کند و انتظار داشته باشد که جواب هم بگیرد!.

معمولا اگر کسی که در کنار اختلال سلوک افسرده باشد،داروی ضد افسردگی مصرف می کند که می تواند برای این اختلال نیز مثبت جلوه داده شود.

بیشتر بخوانید: چگونه ویدیوهای ای‌اس‌ام‌آر به اختلالات خواب کمک می‌کنند؟

شرارت و قلدری در جوانی

پرورش شرارت از زمان بچگی صورت می گیرد - اجازه ندهید فرزندتان در آینده تبدیل به یک فرد شرور شود!

تمامی کودکان به هنگامی که رشد می کنند سعی می کنند رفتارهای ضد اجتماعی را برای جلب توجه از خود نشان دهند و از این جهت هیچ متخصصی این موضوع را بررسی نمی کند و اینگونه که پیش می رود،تشخیص این اختلال در کودک سخت است و طبق آمارهای به دست آمده پسران بیشتر از دختران مبتلا به اختلال سلوک می شوند.

برای جلوگیری از شرارت و آسیب دیدگی در مقابل اختلال سلوک فرزندان نیز می توانید شما زمانی که در حال فرزند پروری هستید،یک جای امن و آرامش خاصی در خانه جریان باشد،مطمئنا فرزند شما هیچ دلیلی ندارد تا دچار مشکلاتی نظیر خشونت و فقر شود و از این جهت می توانید احتمال ایجاد چنین اختلالی را در فرزند خود کاهش دهید.

بحث صرفا فرزند شما نیست،اگر می بینید که فرزند دیگری دچار مشکل شده است،شما می توانید با والدین وی صحبت کنید و از آن ها بخواهید تا چنین مشکلی را حل کنند و یا اگر می بینید که پدر و مادر شخص نسبت به آن بی مسئول هستند می توانید چنین مشکلی را به بهزیستی منطقه گزارش دهید.

کودکی که دچار افسردگی شده است

به این مسئله حتما توجه کنید:

اگر می بینید که فرزند شما دچار اختلال سلوک شده است،هر چه زودتر باید اقدام به درمان آن کنید زیرا اگر شخص بزرگ شود و همچنان دچار چنین اختلالی باشد،مطمئنا عواقب بسیار بدی برای خودش و خانواده وی رقم خواهد زد پس چه بهتر که در همان سنین کودکی اقدام به رفع این مشکل کنید.

نوشته شده توسط مهگل مرتضوی
تیم نویسندگان سلام فیت با بهره گیری از منابع معتبر و علمی مقالاتی را به کاربران خود ارائه میدهد در راستای بالا بردن سطح سلامتی جامعه
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد