طرز تهیه کیک آسان و نکات ویژه

یک سری نکات اساسی و پایه ای برای طرز تهیه کیک آسان وجود دارد که شاید همین اصول به صورت سوال در ذهن شما  که قصد دارید؛ کیک درست کنید جای گرفته باشد.

  برخی از این سوالات عبارتند از:

 چه کار کنیم کیک پف زیاد و یا حجم خوبی به خود بگیرد؟

 چه کار کنیم که کیک حالت اسفنجی داشته باشد؟

 این دو سوال  جز سوالاتی است که اکثرا می پرسند. جواب آن سخت نیست. رسیدن به جواب این سوالات این است چند نکته را دقت کنید مثلا

  آرد را چند بار الک کنید تا هنگام الک کردن هوا دهی خوبی در آرد اتفاق بیفتد.بعد از اضافه کردن بکینگ پودر هم  یک بار دیگر آرد را الک کنید و در نهایت بکینگ پودر و آرد را به خوبی ترکیب کنید که آرد یکدست شود و بکینگ پودر در همه جای آرد نفوذ کند.

  کار دیگر برای خوش فرم شدن و اسفنجی شدن کیک این است که در مرحله آخر وقتی همه محتویات کیک آماده شد؛ ظرف کیک را چند بار ضربه بزنید تا حباب های موجود در خمیر کیک خارج شوند.

 نیم ساعت قبل از شروع به ترکیب محتویات کیک؛ بهتر است تخم مرغ ها را از یخچال خارج کنید و بگذارید تا به دمای اتاق برسند.

در ضمن  زرده و سفیده تخم مرغ هر کدام  باید جداگانه  هم زده شوند. سعی کنید ظرفی که برای پختن کیک در فر یا اجاق استفاده می کنید یک ظرف بزرگ باشد که به هنگام پختن فضای کافی برای قد کشیدن و حجم پیدا کردن داشته باشد.

 در ارتباط با نحوه پخت کیک و سیستمی که برای پخت  استفاده می کنید؛ نکته ای قابل ذکر است؛ که اگر به جای فر از اجاق گاز استفاده می کنید؛ ممکن است حرارت به صورت مساوی به تمام قسمتهای ظرف نرسد. برای این کار بهتر است هر ۵ دقیقه یک بار ظرف را جابجا کنید تا حرارت خوبی به همه قسمت های ظرف منتقل شود.

 طرز تهیه کیک آسان و ترکیب آن با خامه

گاهی اوقات ممکن است دوست داشته باشید که کیک شما ترکیبی از خامه باشد به خصوص زمانی که کیک را برای تولد یا یک جشن ویژه بخواهید.

برای ترکیب خامه با کیک بهتر است از  خامه ۷۰ درصدی استفاده کنیم.

قبل از ترکیب خامه با کیک مورد نظر بهتر است که ابتدا ازپختن کامل کیک مطمئن شوید.

 پختن کامل یعنی اینکه کیک به خوبی حجم گرفته باشد؛ حالت اسفنجی کیک به خوبی قابل مشاهده باشد. در غیر اینصورت کیک شما حالت خمیری دارد و شما به خوبی نمی توانید آن را برش بزنید.

  بعد از اینکه از پختن کیک مطمئن شدید؛ باید آن را به آرامی از ظرف خارج کنید و روی یک تور سیمی قرار دهید تا در فضای اتاق کاملاً خنک شود و هیچگونه حرارت و داغی از خود نداشته باشد.

 بعد از اینکه مطمئن شدید کیک سرد شده است؛ می توانید برش را روی کیک انجام دهید. برش ها باید مساوی باشند بعد از آن می توانید برای مرطوب کردن برش های کیک و جهت اینکه  خامه به خوبی روی کیک بنشیند؛  از شربت  یا یک آبمیوه طبیعی با هر طعمی که دوست دارید؛ جهت مرطوب کردن کیک استفاده کنید.

 دقت کنید که مرطوب کردن به صورتی باشد که  لایه های کیک خیس نشوند.

 به طور کلی برای  خود می‌توانید از طعم های مختلف مثل  شکلات لیمو توت؛ فرنگی و غیره استفاده کنید که در ادامه چند نمونه کیک را با طعم های متفاوت آموزش می دهیم.

 طرز تهیه کیک آسان: کیک اسفنجی کلاسیک ویکتوریا

کیک اسفنجی کلاسیک ویکتوریا یکی از انواع کیک های اسفنجی است که می توانید آن را در لیست پخت انواع ‌کیک خود قرار دهید و  از آن لذت ببرید

کیک  ویکتوریا یک کیک شیک و مجلسی است که می توانید آنرا در تولد و جشن های خصوصی خود استفاده کنید.

 کیک اسفنجی کلاسیک ویکتوریا ظرف ۴۰ دقیقه آماده است و با دستور تهیه و پختی که در ادامه ارائه می کنیم برای هشت نفر قابل سرو است.

 مواد اولیه

 کره :۱۷۵ گرم

  شکر: ۱۷۵ گرم

 آرد الک شده: ۱۷۵ گرم

 عصاره وانیل: ۱ قاشق غذاخوری

 تخم مرغ: ۳ عدد

 شیر : نصف لیوان( اختیاری)

 مربای توت فرنگی: ۴ قاشق غذاخوری

 مرحله پخت کیک ویکتوریا

مرحله اول: ابتدا فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می‌دهیم و اگر از اجاق گاز استفاده می کنید از دمای ۱۶۰ درجه سانتی‌گراد استفاده کنید تا به مرور گرم شود.

مرحله دوم:سفیده تخم مرغ را از زرده جدا می کنید؛ سپس سفیده تخم مرغ را به کمک هم زن هم می زنید.بعد از یک دقیقه هم زدن و کف کردن اکنون  کره را اضافه می کنید و سپس با دور تند تر هم زدن رو ادامه می دهید.بعد از ترکیب سفید وکره نوبت به ترکیب شکر می رسد.اگر از ترکیب شکر با سفیده تخم مرغ به خوبی مطمئن شدید؛ عصاره وانیل را هم اضافه کنید و در نهایت یک بار دیگر به کمک همزن آن‌ها را هم می زنید تا یکدست شوند.

 مرحله چهارم:تخم مرغ را به خوبی هم بزنید؛ سپس شیر را به آن اضافه کنید.

مرحله پنجم:اکنون محتویات سفیده تخم مرغ و زرده را با هم ترکیب کنید.

مرحله ششم:آرد مورد نظر را با پکینگ پودر ترکیب کنید و در ظرف مورد نظر بریزید و سپس محتویات سفیده تخم مرغ را با آن ترکیب کنید و خوب هم بزنید تا یکدست شوند.

مرحله هفتم: کیک را داخل فر قرار دهید و به مدت ۳۵ دقیقه بگذارید تا کاملاً بپزد.

در نهایت کیک را می توانید به لایه های منظم برش بزنید و به کمک خامه یا شکلات و مربای توت فرنگی تزیین کنید.

طرز تهیه کیک آسان : کیک اسفنجی شکلاتی

طرز تهیه کیک آسان مثل کیک اسفنجی شکلاتی بسیار ساده است که به راحتی می توانید آن را در منزل تهیه کنید. البته به شرطی که نکات ابتدایی و پایه کیک را بدانید. در ضمن جهت تزیین به مقداری خامه نیاز دارید که ظاهر آن را بیش از پیش فریبنده و خوشمزه می کند

کیک اسفنجی شکلاتی در عرض ۴۰ دقیقه با توجه به اندازه مواد مصرفی که در ادامه گفته می شود  برای ۸ نفر قابل تهیه است.

برای تهیه کیک اسفنجی شکلاتی ما از شکلات تیره معمولی استفاده می کنیم..شکلاتی که برای این کیک استفاده می شود بهتر است ۷۰ درصد باشد که اگر برای شما تلخ است می توانید از پودر شکراستفاده کنید.

مواد اولیه:

آرد قنادی:۱۷۵گرم

پودر کاکائو ۷۰ درصد:۳ قاشق غذاخوری

کره ذوب شده:۱۷۵گرم

شکر پودر شده:۱۷۵ گرم

شکلات تیره رنده شده: ۱۰۰ گرم( جهت تزیین)

 تخم مرغ: ۳ عدد

 شیر سه قاشق غذاخوری

 خامه: ۳۰۰ میلی لیتر

 بکینگ پودر:  ۱ قاشق غذاخوری

 طرز تهیه کیک آسان: روش تهیه

 مرحله اول: فر را  روی دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد تنظیم می‌کنیم.

 مرحله دوم: مواد اولیه مثل سفیده تخم مرغ و زرده تخم مرغ را شبیه آنچه که در مورد کیک ویکتوریا گفته شد مخلوط می کنیم.

 مرحله سوم: آرد؛ بکینگ پودر را بعد از الک کردن با پودر کاکائو به خوبی مخلوط می کنید.

 مرحله چهارم:  بعد از اینکه کیک را داخل ظرف مخصوص ریختید آن را داخل فر بگذارید و به مدت ۴۰ دقیقه صبر کنید وقتی که حالت های خوب مثل اسفنجی شدن و پف شدگی و حجم پیدا کردن در کیک مشاهده کردید؛ می توانید کیک را از فر  خارج کنید و بگذارید خنک شود.

 جهت تزیین کیک اسفنجی شکلاتی می توانید از شکلات تیره رنده شده استفاده کنیمد. برای  تزیین کیک  شکلات رنده شده را داخل یک ظرف مخصوص داخل مایکروویو قرار دهید تا ذوب شود بعد از این که کیک خنک شد شکلات را روی کیک بریزید.

کیک مخملی قرمز

قبل از اینکه به مواد اولیه و دستور پخت کیک مخملی قرمز بپردازید بهتر است چند نکته راجع به این نوع کیک بدانید.

 بهتر است در ابتدا طبق آنچه که درلیست مواد اولیه آمده است؛  میزان مواد اولیه را اندازه گیری کنید تا  کیک مورد نظر آماده شود.

 برای تهیه این کیک حتما باید از ظرف بزرگ استفاده شود که فضای کافی برای حجم پیدا کردن و قد کشیدن داشته باشد.

  همانطور که  در ابتدای مقاله گفته شد  بهتر است بعد از اینکه محتویات را کاملا با هم ترکیب کردید؛ ظرف حاوی محتویات را چند ضربه بزنید تا حباب های داخل کیک خارج شوند

 مدت زمان لازم برای تهیه این کیک در فر ‏بین ۳۰  الی ۳۵ دقیقه است.

 بعد از پخت کامل کیک آن را باید روی یک تور سیمی قرار دهید تا کاملا خنک شود و حالت مرطوب و خمیری نداشته باشد دقت کنید که بعد از خارج شدن از فر نباید آن را داخل یخچال یا فضای خیلی سرد قرار دهید باید به مرور زمان هم دما با دمای محیط شود.

اگر عجله در سرو کیک ندارید می‌توانید بعد از اینکه کیک سرد شد و آن را به کمک خامه یا شکلات تزیین کردید؛ به مدت یک شب تا صبح ‏در یخچال در یک ظرف در بسته نگه دارید تا خود را بگیرد.

مواد اولیه:

آرد:۱۷۵ گرم

پودر کاکائو: قاشق غذاخوری

بی کربنات سدیم: یک قاشق غذاخوری

شکر پودر شده: ۱۵۰ گرم

 تخم مرغ:۲ عدد

روغن آفتابگردان: ۱۵۰ میلی لیتر

 کره: ۱۵۰ گرم

خامه پنیری برای تزیین کیک

طرز تهیه کیک مخملی قرمز

مرحله اول:دمای فررا ۱۸۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید.

مرحله دوم:مواد خشک مثل آرد؛ بیکربنات سدیم و پودر کاکائو را مخلوط کنید که یکدست شوند.

 مرحله سوم:ترکیبات سفیده تخم مرغ و زرده تخم مرغ راهمانند تهیه کیک اسفنجی یکتوریا و شکلاتی انجام دهید.

مرحله چهارم:مواد خشک را با محتویات سفیده تخم مرغ خوب ترکیب کنید و داخل ظرف مخصوص داخل فر بگذارید.

مرحله پنجم: بعد از ۴۰ دقیقه می توانید بهکمک خامه پنیری کیک خود را آماده کنید و میل بفرمایید.

منابع:

 olivemagazine

نوشته شده توسط مینا رئیسی
تیم نویسندگان سلام فیت با بهره گیری از منابع معتبر و علمی مقالاتی را به کاربران خود ارائه میدهد در راستای بالا بردن سطح سلامتی جامعه
مقالات مرتبط
برچسب ها
نظرات کاربران
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد