جوانسازی پوست صورت :‌ لیفت نخ

 شاید جزو آن دسته از افرادی باشید که برای رهایی از چین و چروک ها و سایر تغییرات پوستی از بوتاکس استفاده کرده باشید.  اما توصیه می شود  برای ترمیم پوست از لیفت پوست با نخ را به عنوان یکی از روش های منحصر به فرد برای جوانسازی  در نظر بگیرید.

 این روش  در تحریک کلاژن سازی که مخصوص جوانسازی پوست است بسیار موثر است. لیفت با نخ یکی از روش های مدرن به صرفه و نتیجه بخش است که در بالا بردن کیفیت پوست در اندک زمان ممکن است؛ امکان پذیر است.

 این نخ ها به خوبی جذب پوست می شوند و به خاطر همین نخ های مورد نظر را در پوست خود احساس نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید: پوست درخشان و شیشه ای داشته باشیم.

 مزایای استفاده از لیفت نخ

 برای بسیاری از زیبا جویان بزرگترین مزیت لیفت نخ  برای جوانسازی صورت با سایر روش های جراحی (مثل لیزر یا انواع تزریقات )میزان اندک زمانی است که برای بهبودی نیاز است.

 در بسیاری از روش های جراحی برای جوانسازی  حداقل ۳ روز بعد از جراحی به مراقبت های شبانه روزی نیاز است در کنار آن  نمی تواند به سایر فعالیت ها مانند:

 • مراقبت از کودک
 • خانه داری
 • و یا به شغل خود

بپردازد. برای رسیدن به نتیجه بهبودی نیاز به دو هفته مراقبت است. از طرف دیگر جوانسازی پوست به کمک لیفت نخ آسان تر است و با یک بی حسی عمومی انجام می شود. بعد از انجام لیفت نخ  فرد مورد نظر می تواند بدون هیچ گونه درد و ناراحتی به خانه یا حتی محل کار خود برگردد. نکته قابل توجه ای است که نتیجه زیبایی تا حدی  بعد از لیفت نخ قابل رویت است.

بعد از لیفت نخ داروهای ضد درد به ندرت مورد نیاز است. بنابراین بازگشت به خانه و رسیدن به حالت اولیه و رسیدگی به کارهای شخصی هیچ ممانعتی ندارد . به خاطر همین لیفت با نخ را برای زیبا جویانی که مراقبت از کودک و یا خانه داری را به عهده دارند بسیار توصیه می شود.

لیفت صورت با نخ

مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ

در حالیکه مزایای جوان سازی پوست با نخ ارجح تر از سایر روش هاست اما باید توجه کنید که  یک سری مراقبت‌های اولیه مورد نیاز است

برخی از این مراقبت ها عبارتند از:

 • صورت خود را به مدت یک هفته ملایم بشویید
 • از مرطوب کننده ها بعد از هر شستشو استفاده کنید
 • به مدت یک هفته هنگام خواب صورت خود را روبه بالا نگه دارید و از خوابیدن مستقیم روی صورت خودداری کنید.

عمل لیفت نخ تهاجمی نیست یعنی بعد از آن دچار قرمزی؛ کبودی؛ زخم یا خونریزی و سایر عوارض نمی شوید. در موارد خیلی کم ممکن است تحریک؛عفونت یا بخیه های زیر پوست خود را نشان دهند؛ که  اگر این اتفاق افتاد؛ بخیه ها به راحتی برداشته می‌شوند و پوست فرد مورد نظر  به حالت اولیه برمی گردد.

نتایج زیبایی با نخ؛  طبیعی تر و ظریف تر می باشد و انتظارات واقع بینانه تری را حاصل می کند. کاندیداهای مورد نظر این زیبایی افرادی هستند که در اواخر دهه ۳۰  تا ۵۰ سالگی هستند. در حالیکه افراد بالای ۵۵ سال از سایر جراحی های زیبایی استفاده می کنند؛لیف نخ  برای راحتی این افراد هم توصیه می شود؛ به این دلیل که برخی از افراد مسن به دلیل مشکلات پزشکی قادر به انجام جراحی های زیبایی نیستند.

برخی از افراد مسن به دلایل فشار خون بالا؛ بیماری های قلبی عروقی و یا دیابت نوع  دو از سایر جراحی های زیبایی نمی توانند استفاده کنند. بنابراین لیفت با نخ برای این افراد هم راحت است و هم مقرون به صرفه می باشد.

قبل از انجام عمل زیبایی با نخ اگر شرایط ویژه دارید حتما با پزشک در میان بگذارید.

درک این نکته مهم است که هیچ تکنیک زیبا‌سازی ماندگاری ندارد؛ اما لیفت با نخ نتایج ماندگار تری خواهد داشت به نحوی که به مدت یک دهه قابل دوام است. در حالی که سایر عمل های جراحی بین یک تا سه سال به طول می انجامند.

بیشتر بخوانید: چند روش عالی و موثر برای زیبایی پوست و مو

روش های مکمل لیفت نخ

جوانسازی پوست یکی از دغدغه های این روزها برای افرادی است که درگیر چین و چروک های پوستی شده اند. اما خوب است روش هایی را انتخاب کنیم که هم مقرون به صرفه باشد و هم نتایج قابل قبولی برای ما بر جای بگذارند آنچه که در در این مقاله گفته شد در مورد لیفت با نخ که  روش جدیدی است و  نتایج خوبی را تا کنون از خود نشان داده است.

 این روش تایید  سازمان دارو و غذای امریکا است. در کنارعمل لیفت با نخ پزشکان معمولاً سایر روش های غیرجراحی و غیر تهاجمی را توصیه می کند تا هم نتیجه لیفت با نخ چند برابر شود و هم اینکه ماندگاری آن به سال‌های طولانی برسد.

یکی از این روش های مکمل که خود به تنهایی برای درمان چین چروک و رفع غبغبه  استفاده می شود؛ اولتراپی و هایفو هستند که  شامل دستگاه های پزشکی مدرن و پیشرفته برای درمان چین و چروک به کار می روند. این دستگاه  پزشکی شامل انرژی اولتراسوند  کاملا متمرکز هستند که به نواحی مختلف پوست ارسال می‌شوند و نتیجه آن تحریک کلاژن سازی است. وقتی لیفت با نخ با روش هایفو تراپی همراه شود؛ کلاژن‌سازی چند برابر می شود و نتیجه خیلی زود تر و بادوام تر خود را در چهره شما نشان می دهد.

در بخش قبلی یکی از بهترین روشهای جوانسازی پوست را ذکر کردیم؛ که تقریباً برای هر فردی با توجه به تایید پزشک موثر و نتیجه بخش است.در ادامه مقاله روش های زیبا سازی دیگر را  برای افراد مختلف توضیح می دهیم که می‌تواند برای راهنمایی شما جهت جوانسازی پوست موثر باشد.

بلفاروپلاستی:آیا جوانسازی پلک برای من مناسب است

جوانسازیی پلک ها که به عنوان بلفاروپلاستی شناخته می شود؛ تاثیر بسیار زیادی درجوانی و شادابی چشم ها دارد.اگرچه معمولاً قبل از لیفت صورت و گردن انجام می شود اما می توان همزمان هر سه عمل زیبایی را با هم انجام داد. همان طور که خود می دانید چشم ها  پنجره روح آدمی هستند که می توانند در زیبایی چهره و شخصیت شما به شدت تاثیر گذار باشند و وقتی سن  بالا می رود؛ علائم پیری در آن ها کم کم دیده می شود.از آنجایی که هرچه چشم ها کشیده تر و برجسته تر باشند؛ زیبا به نظر می رسند؛ پس  اگر احساس می‌کنید که پلک شما دچار افتادگی شده و زیبایی همیشگی را ندارد می‌توانید از عمل بلفاروپلاستی کمک بگیرید.

اما اگر برای کشیدگی بیشتر و یا به اصطلاح امروز برای عمل چشم گربه ای این کار را انجام می دهید بهتر است صرف نظر کنید و یا قبل از آن با پزشک متخصص حتما مشورت کنید.

ابرسانی پوست

جوانسازی پوست و عمل فیلر(پر کننده ها)

با افزایش سن  بدن ما به طور طبیعی چربی های خود را از دست می دهد. این امر در چهره بیشتر از سایر قسمتها مشهود است به خصوص در اطراف چشم ها که خود را بیشتر نشان می‌دهد. عمل های جراحی  جهت تزریق بافت نرم چربی به حجم دادن صورت و پر کردن نواحی خالی کمک می کنند و می توانند زیبایی را دوباره بازگرداند و حتی خطوط چین و چروک را از بین ببرند.

پرکننده ها حاصل از چربی با پر کردن سطح هیالورونیک در پوست شما و کشیدگی پوست باعث شادابی و کاهش علائم اولیه پیری مثل چین و چروک لب ها و از بین بردن سایر چروک های صورت  می شوند.

چه موقع جوانسازی پوست را انجام دهید

مانند هر اقدام پزشکی انتخابی شما فقط در شرایطی که از نظر جسمی؛ روانی و روحی از سلامت کافی برخوردار هستید؛ می توانید جوانسازی صورت را انجام دهید. هنگام جراحی پلاستیک  باید بدانید که بدن و سیستم ایمنی شما از نظر وضعیت سلامتی در شرایط مطلوبی هستند تا خطر عوارض را به حداقل برسانید.

در صورت وجود موارد اساسی در زمینه پزشکی به خصوص اگر سیگاری هستید جوانسازی پوست و صورت توصیه نمی‌شود.

 ۷نکته ضد پیری که روال زیبای شما را متحول می کند

اگه می خواهید برای همیشه جوان بمانید بهتر است چند نکته ضروری را در طول زندگی به صورت روزانه انجام دهید.کسی نمی‌تواند جلوی ساعت و زمان را در برابر محافظت از پیری بگیرد. اما با یک سری قواعد می توانید به نتیجه خوبی برسید.

در این بخش نکات اساسی برای به دست آوردن روال مراقبت پوست را ارائه می دهیم.

جوانسازی پوست

جوان سازی پوست و پاک کننده های ملایم

یکی از کارهایی که ما هر روز با پوست خود انجام می دهیم؛ شست و شو است اما این شست و شو چگونه است؟

 یعنی اینکه با چه چیزی صورت را شست و شو می دهید؟ یکی از علائم اصلی  چین و چروک‌ها عدم آگاهی در مورد پاک کننده های پوست می باشد.

ماده شوینده ای که بتواند انواع روغن های طبیعی؛انواع آلاینده ها و باکتری ها را از سطح پوست بزداید و در عین حال از پوست شما در مقابل خشکی و چین و چروک مراقبت کند؛ یک اصل اساسی برای مراقبت از پوست است.

پاک کننده ها با PH بالا مانند صابون های طبیعی که روزانه استفاده می کنیم؛ می ‌توانند باعث خشکی؛ تحریک و حتی عفونت شوند اگر پوست شما دارای جوش باشد.

پاک کننده ها بایدPH  پایین داشته باشند.مانند مایع های شست و شوی گیاهی که در داروخانه ها موجود هستند.

ماده دیگری که باید از آن خودداری کنید سدیم لوریل سولفات است زیرا بسیار خشن است که معمولاً برخی از صابون های ضد جوش حاوی این ماده هستند.

جوانسازی سازی پوست و لزوم تونر

در گذشته تونر ها برای بازگرداندن  PH  به سطح پایین بعد از شست و شو صورت مورد نیاز بود.اما اگر شما برای تمیز کردن پوست صورت از پاک کننده با PH پایین استفاده می کنید ضرورتی برای تونر وجود ندارد

خیلی بهتر است که ابتدا از آسیب دیدن پوست جلوگیری کنیم تا بعد بخواهیم آن را خنثی کنیم یا درمان کنیم.

لایه برداری اصولی

با افزایش سن سلول های مرده به سرعت جایگزین سلولهای تازه نمی شوند و لایه برداری با یک روند کند پیش می رود. در نتیجه پوست حالت خسته و کدر به خود می‌گیرد. سعی کنید از لایه بردار های مناسب استفاده کنید جهت استفاده از لایه بردار ویژه جهت پوست خود از مشاور داروخانه یا پزشک متخصص کمک بگیرید.

استفاده خودسرانه از لایه بردار ها روش درستی نیست و می‌تواند آسیب دیگر به پوست شما وارد کند مخصوصا اگر پوستی حساس داشته باشید.در همین سایت از روش های لایه برداری پوست به کمک مواد طبیعی و گیاهی متنی علمی ارائه شده است که می توانید از آن استفاده کنید.

سرم ها را هیچ وقت فراموش نکنید

سرم های پوست بیش از مرطوب کننده ها برای جوانسازی پوست مورد نیاز هستند . بهترین مواد ضد پیری که باید آن را همیشه در لوازم بهداشتی خود داشته باشید سرم ها هستند.سرم حاوی:

 • مشتقات ویتامین A موسوم به رتینویید ها
 • منبع ویتامین c( اسید اسکوربیک و منیزیم آسکوربی فسفات)

هستند.

به علاوه به افزایش کلاژن در پوست کمک می کنند. این مواد به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند تا استرس اکسیداتیو بیولوژیکی محیطی را خنثی  کنند و مانع پیری شوند.

هایفو پوست

مرطوب کننده

افزایش سن میزان چربی صورت را کم می کند و البته میزان جوش را به حداقل می‌رساند اما به راحتی خشک می‌شود و دلایل زیاد چین و چروک همین خشکی پوست است. بنابراین بعد از هر شست و شو از مرطوب کننده های حاوی  گلیسیرین و اسید هیالورونیک استفاده کنید.

در هر صورت مطمئن شوید که پوست شما تمیز است و بعد از مرطوب کننده استفاده کنید.

ضد آفتاب جز جدایی ناپذیر لوازم بهداشتی - آرایشی

 محافظت از آفتاب یکی از راه های مطمئن برای نگه داشتن پوست از چین و چروک است. خورشید و اشعه هایش نقش بسیار مهمی در پیری پوست دارد.

پرتوهای UV  خورشید باعث:

 • شکستن کلاژن
 • ایجاد ناهنجاری در الاستین
 • و منجر به نازک شدن پوست
 • چین و چروک
 • و تک رنگ های ناهموار(لک های قهوه ای)

 می شوند.

طی  مطالعه علمی که اخیرا انجام شده  استفاده روزانه از ضد آفتاب SPF 30  می تواند لکه های سنی  را محو کند و چین و چروک را تا ۲۰ درصد از بین ببرد.

هر پوستی نیازمند یک کرم ضد آفتاب مخصوص است پس کرم مختص پوست خود را از داروخانه تهیه کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه پوست سفید و شفاف داشته باشیم

پوست خودرو از تروما محافظت کنید

تروما شامل آسیب های پوستی است که به دلیل عدم رعایت اصول مراقبت های اولیه از سوی خود ما اعمال می شود. مثلاً فشار بر روی پوست هنگام خواب می تواند چروک های عمیق را ایجاد کند یا به هنگام شستشوی صورت باید احتیاط کنید و از سابیدگی و حرکات شدید جلوگیری کنید.

روش های گفته شده برای به حداقل رساندن میزان چین و چروک پوست می باشد که جوانسازی پوست پایدار بماند. اما در صورت وجود هرگونه ناراحتی پوستی که مدت هاست شما را آزار می دهد؛بهتر است با یک متخصص پوست و زیبایی مشورت کنید

منابع:

www.plasticsurgery.org

 

نوشته شده توسط مینا رئیسی
تیم نویسندگان سلام فیت با بهره گیری از منابع معتبر و علمی مقالاتی را به کاربران خود ارائه میدهد در راستای بالا بردن سطح سلامتی جامعه
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد