زندگی در روستایی با ارتباط زیاد با حیوانات ممکن است سیستم ایمنی و مقاومت ذهنی در برابر استرس را مؤثرتر از زندگی در شهری بدون حیوان خانگی باشد.

از این نظر، این به شواهد در حال رشد در حمایت از نظریه های ناشی از "فرضیه بهداشت" می افزاید.

کریستوفر آ. لوری، که استاد فیزیولوژی یکپارچه در دانشگاه کلرادو بولدر است، می گوید: "قبلاً این فرضیه کامل درست پیش بینی شده است.

این که قرار گرفتن در معرض حیوانات خانگی و محیط های روستایی در حین توسعه از نظر کاهش سودمند است. خطر ابتلا به آسم و آلرژی در زندگی بعدی را نیز بسیار کمتر می کند. ".

با این حال، وی اضافه می کند که مطالعه آنها و همچنین گفتگو را به جلو نشان می دهد که برای اولین بار در انسان نشان می دهد که همین مواجهه ها برای سلامتی روانی احتمالاً مهم هستند و تاثیرات بسیاری دارد.

داشتن آرامش در خانه با نگهداری حیوانات

بیشتر بخوانید: با داشتن حیوان خانگی، زندگی بهتری را تجربه کنید! 

از دست دادن تماس با میکروب های تکامل یافته از طریق حیوانات

وجود بشر به طور فزاینده ای در شهرنشینی قرار گرفته است. در سال 1950، فقط یک سوم جمعیت جهان در شهرها زندگی می کردند. تا سال 2014، این رقم به 54 درصد افزایش یافته است و پیش بینی می شود تا سال 2050 به 66 درصد برسد.

این ایده که افزایش شهرنشینی و تغییر در سبک زندگی که با آن همراه است، ممکن است خطر ابتلا به برخی بیماری ها را به دلیل کاهش تعامل با انواع میکروب ها افزایش دهد، ناشی از فرضیه بهداشت است.

این تئوری در تحقیقات 30 ساله ریشه دارد که نشان می دهد میزان پایین آمدن عفونت در کودکان خردسال به همین دلیل باعث افزایش میزان آسم و بیماریهای مرتبط با آلرژی در قرن 20 شده است و از این جهت پیشنهاد می شود تا حیوانات نیز در کنار کودکان باشند.

با این حال، آشکار شده است که تعامل با میکروبها فراتر از این دامنه اصلی است و حتی پیشنهاد شده است که اصطلاح فرضیه بهداشت یک نادرست است و باید کنار گذاشته شود.

در مقاله مطالعاتی خود، استیفن ربر، نویسنده ارشد، استاد روانشناسی مولكولی در دانشگاه اولم، و تیم وی از اصطلاح "دوستان قدیمی" برای اشاره به میكروبی هایی كه با انسان ها همكاری كرده اند استفاده می كنند و از این جهت نیز حیوانات توانستند کمک های بسیار زیادی به این گروه کنند.

پروفسور لوری و همكارانش قبلاً بحث كرده بودند كه چگونه "از بین رفتن تدریجی تماس با ارگانیسم هایی كه با آنها هماهنگ شده ایم" می تواند مقصر "بیشتر عدم موفقیت تنظیم پاسخهای ایمنی التهابی نامناسب" باشد كه در بسیاری از شهرنشینان و ساكنان مدرن دیده می شود.

آرامش سگ ها به چه صورت است؟

مطالعه مردان آزمایش شده که با حیوانات بزرگ شده اند، برای نوع تربیت مختلف است را نشان می دهد!

این مطالعه جدید با مقایسه پاسخهای مربوط به استرس در بزرگسالان جوان که در مناطق روستایی بزرگ شده بودند و در آنجا تماس زیادی با حیوانات با افرادی که در مناطق شهری "در صورت عدم وجود حیوانات خانگی" پرورش یافته بودند، این پیوند را بررسی می کند.

محققان 40 داوطلب مرد سالم در سنین 20 تا 40 سال را که ساکن آلمان بودند، ثبت کردند.

نیمی از اینها در مزارع پرورش داده شده بودند که مرتباً حیوانات را مشاهده و حیوانات را لمس می کردند و نیمی دیگر در محیط های شهری بدون حیوانات خانگی پرورش داده شده بودند.

برای ایجاد شرایط استرس، همه شرکت کنندگان دو کار را انجام دادند. در وهله اول، آنها به تماشاگران ارائه می دادند که هیچ واکنشی نشان نداد و سپس، آنها مجبور شدند یک مشکل ریاضیات دشوار را تحت فشار زمان حل کنند.

داشتن آرامش در خانه با نگهداری حیوانات

بیشتر بخوانید:  نکاتی که باید در رابطه با اختلالات روانی بدانید!

نگهداری از سگ در خانه

تماس با حیوانات می تواند یک عامل اصلی سلامت باشد

در بحث در مورد یافته های خود، نویسندگان به تحقیقات قبلی اشاره می كنند كه نشان می دهد كه نحوه تعامل سیستم ایمنی بدن ما در برابر استرس در دوران كودكان توسط تعامل ما با میكروب ها شکل می گیرد.

آنچه محققان را شگفت زده کرد این بود که اگرچه به نظر می رسد بدن آنها نسبت به استرس واکنشی حساس تر نشان می دهند، اما مردانی که دارای یک شهر بدون حیوان خانگی هستند نسبت به همتایان خود که در مزارع پرورش یافته بودند، احساس استرس کمتری داشتند.

نوشته شده توسط اسمعیل اسماعیلی
تیم نویسندگان سلام فیت با بهره گیری از منابع معتبر و علمی مقالاتی را به کاربران خود ارائه میدهد در راستای بالا بردن سطح سلامتی جامعه
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد